Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu


Wesołych Świąt!
22.12.2014, 20:07Suckes naszego ucznia!
22.12.2014, 19:34

W konkursie na kartkę bożonarodzeniową wojewody podkarpackiego uczeń naszego Ośrodka Grzegorz Lis zdobył I miejsce. Uczeń w nagrodę otrzymał tablet a szkoła wieżę stereo. Kartka została wykonana pod kierunkiem pani Renaty Torby. Kartka Grzegorza będzie oficjalną kartką wojewody i Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie i zostanie rozesłana drogą elektroniczną do pracowników PUW, samorządowców i parlamentarzystów.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz do przeczytania artykułow na stronie wojewody, gazety Nowiny, radia Via oraz relacji w radio Rzeszów


Kolędowanie naszych absolwentów
22.12.2014, 19:23
W piątek 19 grudnia odwiedzili nasz Ośrodek byli uczniowie, którzy obecnie są w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Korytnikach. Ubrani w przepiękne stroje zaśpiewali polskie kolędy wraz opiekunami.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Jasełka w naszym Ośrodku
22.12.2014, 19:09
W dniu 17 grudnia w naszym Ośrodku odbyły się Jasełka. W Jasełkach wzięła udział młodzież naszego Ośrodka z różnych szkół pod kierunkiem pani Elżbiety Kopańskiej. Wspaniała dekoracja, piękne stroje oraz występ uczniów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
Wkrótce zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową
22.12.2014, 19:04

W naszym Ośrodku odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową. Wpłynęło bardzo dużo kartek od wielu uczniów. Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom bardzo dziękujemy. Komisja konkursowa wybrała kartkę Kamili Puchalskiej uczennicy kl. I Gimnazjum. Kartka ta została rozesłana do wszystkich nauczycieli, przyjaciół i darczyńców naszego Ośrodka.
Ponadto komisja wyłoniła pięć kartek, które zostały wysłane na konkurs ogłoszony przez wojewodę podkarpackiego Panią Małgorzata Chomycz-Śmigielską.

Otwarcie budynku przy ul.Dworskiego 104
26.11.2014, 18:43
Otwarcie nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu przy ul. Dworskiego 104 wraz z przeniesionym z ul. Basztowej 34 placem zabaw ufundowanym przez Pana Krzysztofa Kuncelmana nastąpiło 05.11.2014 roku o godzinie 10:00.
Dalszy ciąg artykułu wraz ze zdjęciami tutaj.

Święto Odzyskania Niepodległości
13.11.2014, 17:49
W dniu 7 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Występ uczniów i wspólne wysłuchanie pieśni patriotycznych to była piękna lekcja historii.
11 listopada uczniowie naszego Ośrodka godnie reprezentowali Szkołę w poczcie sztandarowym podczas obchodów Święta Odzyskania Niepodległości na Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Archikatedralnej. Po Mszy Świętej był przemarsz do Pomnika Orląt Przemyskich; w trakcie przemarszu złożono kwiaty przy popiersiu i tablicy poświęconych Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Następnie odbyła się uroczystość przy Pomniku Orląt Przemyskich: hymn państwowy i podniesienie flagi na maszt, wykład okolicznościowy, apel pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów.
Po zakończeniu uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz gorąca grochówka serwowana przez Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu.

III Podkarpacki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych Ropczyce 2014
15.10.2014, 19:19
W dniu 08-10-2014 r w Ropczycach odbył się III Podkarpacki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Przemyśl reprezentowali zawodnicy UKS Gladiator - Kamila Guziec, Barbara Wojdyła, Maciej Maciak z SOSW nr 1 w Przemyślu oraz Tomasz Traupman z WTZ Pikulice. Trenerami zawodników są Tomasz Bandrowicz i Joanna Bryzek.
Każdy z zawodników rywalizował w swojej grupie wiekowej i sprawnościowej z grach singlowych.
Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
Barbara Wojdyła - złoty medal
Kamila Guziec - brązowy medal
Maciej Maciak - brązowy medal
Tomasz Traupman - brązowy medal
Miłą informacją jest objęcie patronatem sponsorskim sekcji badmintona przez firmę Nieruchomości Pruchnik, która zakupiła piękne stroje dla sekcji. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!
Wyjazd na powyższe zawody został współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Przemyśla.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

III Podkarpacki Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych Tarnobrzeg 2014
29.09.2014, 17:19
25 września 2014 r. wzięliśmy udział w III Podkarpackim Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych rozgrywanym w Tarnobrzegu. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Specjalnych i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.
Ta cykliczna impreza po raz kolejny zgromadziła liczną grupę miłośników i sympatyków kolarstwa. Do rywalizacji sportowej przystąpiło blisko 50 zawodniczek i zawodników
z niepełnosprawnością intelektualną, na co dzień trenująca w swoich klubach. Na linie startu zgłosili się reprezentanci z 8 placówek kształcenia specjalnego w tym:
1. Tarnobrzeg „Leliwa”
2. Rudnik nad Sanem „Koszyczek”,
3. Kolbuszowa „Fala”,
4. Stalowa Wola „Promyk”,
5. Mielec PSOUU,
6. Mielec „Gepard”,
7. Jarosław „Pro-Sport”
8. Przemyśl „Gladiator”.
Nasza szkoła reprezentowana była przez: Adam Lichota, Wiktor Kisiel, Piotr Wojdyła, Krzysztof Czajka, Dominik Repich.
Trasa wyścigu przebiegała wzdłuż Jeziora Tarnobrzeskiego. Miejsce niezmiernie urokliwe, dające wiele możliwości rozwoju różnych form aktywności fizycznych. Zawody podzielone zostały na 2 etapy. W części pierwszej przeprowadzono preeliminacje. Jazda indywidualna na czas na dystansie 500 m pozwoliła stworzyć grupy startowe.
Walka o medale miała charakter bezpośredniej rywalizacji. Wyścig szosowy rozgrywany był na odcinku 2 km. Płaski profil trasy dawał tylko złudne wrażenie, że będzie ona łatwa
i przyjemna. W trakcie zawodów kolarze oprócz walki z rywalami musieli zmagać się z dość mocnymi podmuchami wiatru, których kierunek był najgorszy z możliwych czyli
w przód. Każdy kto choć raz miał przyjemność jazdy na rowerze doskonale wie jak dużym utrudnieniem mogą być takie warunki. I w pewnym momencie początkowa radość i frajda zamienia się w drogę przez mękę
Ale przejdźmy już do wyścigów. Każdym startom towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera współzawodnictwa, prowadzona w duchu fair-play. Nasi zawodnicy wykazali się dużą zaciętością sportową, wolą walki za co wielkie ukłony i duże brawa. Rywale byli bardzo wymagający, co w połączeniu z trudnymi warunkami atmosferycznymi czyniło, że stopień trudności wyścigu znacznie wzrastał.
Do bardzo ciekawej i emocjonującej rywalizacji doszło w tzw. „grupie śmierci”, do której trafiła dwójka naszych reprezentantów. Adam Lichota i Dominik Repich mieli współzawodniczyć z zawodnikami kadry województwa w kolarstwie, złotymi i srebrnymi medalistami X Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Bydgoszcz 2014. Początek nie zapowiadał się obiecująco. Po sygnale nasi zawodnicy nieco zostali w tyle, pozwalając zbyt łatwo odjechać konkurentom. Jednak z każdym kolejnym metrem odrabiali straty, ich jazda była płynniejsza, a tempo coraz mocniejsze. Na półmetku dystansu udało się dojechać do grupy. Kluczowym momentem dla tej rywalizacji była druga połowa wyścigu. Po nawrocie Adam Lichota i Dominik Repich przeszli do kontrataku. Udało im się zgubić jednego z rywali i w trójkę zmierzali w stronę mety. Finisz należał jednak do Michała Jońca /Rudnik nad Sanem „Koszyczek”/, srebro przypadło dla Adama Lichoty, z brązem zakończył wyścig Dominik Repich.
Kolejne zmagania kolarskie z udziałem naszych zawodników były równie emocjonujące i dramatyczne. W jednym z takich thrillerów wypadkowi uległ Piotr Wojdyła, który prowadząc przez większa część wyścigu, zaliczył wywrotkę około 700 m przed metą. Niczym Gladiator, nie przejmując się bólem, obtarciami, utraconą pozycją lidera, z powrotem wsiadł na rower i pomknął w kierunku mety. Niestety strata okazała się zbyt duża, aby mógł dogonić i przegonić rywala. Wielkie CHAPEAU BAS dla Piotrka!!! Nie każdy byłby w stanie kontynuować wyścig po takim wypadku, a do tego wywalczyć srebro, które w tym przypadku smakuje jak złoto.
Wiktor Kisiel i Krzysztof Czajka w swoich startach byli równie oddani, pokazując ogromną wolę walki, charakter i serce. Wyścig zakończyli kolejno ze srebrem oraz zajmując czwarte miejsce.
Podsumowując III Podkarpacki Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych w Tarnobrzegu to kolejny udany krok w podnoszeniu poziomu sportowego uczniów naszej szkoły, zawodników UKS Gladiator. Zdobyte doświadczenie startowe jest nieocenione. Klasyfikacja medalowa:
• Adam Lichota – II miejsce
• Dominik Repich – III miejsce
• Piotr Wojdyła – II miejsce
• Wiktor Kisiel – II miejsce
• Krzysztof Czajka – IV miejsce
Dziękujemy za wsparcie naszych działań w realizacji zadań z zakresu kultury fizycznej przez dyrekcję SOSW nr1 w Przemyślu oraz UM Przemyśl. Jak zawsze możemy liczyć na wsparcie i pomoc ze strony rodziców naszych zawodników. Razem z nami w zawodach uczestniczył Pan Janusz Czajka.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zwycięstwo naszego projektu!
25.09.2014, 13:07
Nasz Ośrodek jako jeden z sześciu projektów obywatelskich został wybrany w drodze głosowania obywateli naszego miasta do realizacji w przyszłym roku 2015 w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla. Projekt naszego Ośrodka "Nowoczesna placówka publiczna dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie – wizytówką Miasta". Nasz projekt otrzymał 2379 głosów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za oddane głosy. Więcej informacji na stronie
urzędu miasta Przemyśla.


<< 2 z 12 >>

Powered by PsNews


Copyright © Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu
Strona zoptymalizowana do rozdzielczości 1024*768 pikseli oraz przeglądrki Internet Explorer 6.0 i wyższej.