Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu


Artur Siódmiak w Przemyślu
15.03.2016, 19:39
9 marzec zapadnie na długo w pamięci zawodników i trenerów UKS Gladiator. Tego dnia gościliśmy wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce ręcznej - Artura Siódmiaka. Nasz gość specjalny został przywitany przez dyrektora SOSW Nr 1 - Andrzeja Beresteckiego, przedstawicieli miasta - Mariusza Zamirskiego i Roberta Bala oraz licznie zgromadzonych zawodników i kibiców. Każdy z zawodników mógł zadać pytanie i usłyszeć wiele przydatnych rad oraz sportowych anegdot dotyczących kariery sportowej naszego gościa. Zawodnicy UKS Gladiator razem z zawodnikami UKS 14 wzięli udział we wspólnym integracyjnym treningu, który zakończył się konkursem rzutów przez całe boisko. Wyzwanie oczywiście podjął sam Artur Siódmiak. Podczas spotkania każdy mógł liczyć na autograf lub wspólne zdjęcie z "Królem" Arturem.
Na koniec dnia każdy z uczestników treningu mógł zobaczyć na żywo najwyższy poziom piłki ręcznej w wykonaniu SRS Czuwaj Przemyśl i Orlen Wisły Płock.
Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo i przekonajcie się kto wygrał konkurs rzutów oraz na nasz profil UKS Gladiator na Facebook'u gdzie znajduje się galeria zdjęć z wizyty Artura Siódmiaka w Przemyślu oraz wiele innych bardzo ciekawych informacji.


UKS Gladiator najaktywniejszym klubem Orange
21.12.2015, 17:49
UKS Gladiator najaktywniejszym klubem w projekcie Kluby Sportowe Orange. Spośród wszystkich 100 klubów z całej Polski, jako pierwszy i na razie jedyny klub osiągnęliśmy pułap 10 000 zdobytych punktów.
Wszystko dzięki wytężonej pracy i ogromnemu zaangażowaniu zawodników oraz trenerów - Piotra Pająka i Tomasza Bandrowicza.


Sukces naszego ucznia!
10.12.2015, 16:49
Uczeń klasy II Gimnazjum Andrzej Dec został wyróżniony poprzez zakwalifikowanie jego pracy plastycznej do wystawy w XIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży Tęczowy Kalendarz. Praca została wykonana pod kierunkiem pani Renaty Torby. Serdecznie gratulujemy i życzymy mu dalszych sukcesów.
Nauczyciel W-F Tomasz Dańko czterokrotnym Mistrzem Świata
24.11.2015, 16:52
W dniach 21-22 listopada w Jaworznie odbyły się Mistrzostwa Świata w Sportowym Jiujutsu. Nauczyciel W-F naszego Ośrodka - Tomasz Dańko wielokrotny Mistrz Polski, Wicemistrz Świata w Sportowym Jiujutsu zdobył 4 złote medale w konkurencji walki sportowej Jiujutsu, w turnieju drużynowym, w realistycznej samoobronie oraz w samoobronie sportowej. Zapraszamy serdecznie do przeczytania i obejrzenia relacji z Mistrzostw na Jaworznickim Portalu.
Gratulujemy Panu Tomkowi i życzmy dalszych sukcesów sportowych.Dzień Nauczyciela oraz Pasowanie na ucznia
20.10.2015, 17:41
W dniu 12.10 w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Do pasowania przystąpili najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Uroczystego pasowania ołówkiem dokonał dyrektor Ośrodka Andrzej Berestecki. Uczniowie z tej okazji otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Po pasowaniu odbyła się akademia przygotowana przez uczniów naszego Ośrodka z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Pan dyrektor Andrzej Berestecki złożył wszystkim nauczycielom życzenia z okazji ich święta oraz wymienił i pogratulował Pani Małgorzacie Czuchman, Pani Ewie Zarembie i Pani Jolancie Wajdzie otrzymania medalu Komisji Edukacji Narodowej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z akademii oraz pasowania

Wyniki głosowania Budżetu Obywatelskiego 2016
16.09.2015, 13:50
13 września zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2016 rok. W wyniku głosowania nasz projekt otrzymał 821 głosów co dało nam 5 miejsce i po raz kolejny nasz projekt "Nowoczesna baza sportowa – integracją społeczności SOSW Nr 1 ze środowiskiem lokalnym" zostanie zrealizowany. Zwycięzcą głosowania został projekt "Park Rekreacyjno-Sportowy Kmiecie". Przetarg zostaną rozpisane najwcześniej na początku 2016 r. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i oddane głosy.

Nasi nauczyciele z wizytą w Willebadessen
16.09.2015, 13:40
W dniach 24 - 26 sierpnia 2015 r. 10 nauczycieli naszego Ośrodka odwiedziło zaprzyjaźnioną szkołę w Willebadessen w Niemczech. Powitali ich: Pan Burmistrz Willebadessen Hans Herman Bluhm, Pan Dyrektor szkoły Heinz Wendler, Pan Kurator Hans Munstermann, Pani Frederike Plumpe oraz Pani Alicja Niepoń. W czasie tej wizyty nauczyciele odwiedzili szkołę w Peckelsheim i Willebadessen i poznali system edukacji w Niemczech. Byli również uczestnikami prelekcji nt. "Edukacji włączającej w Niemczech". Nauczyciele odwiedzili także ratusz w Peckelsheim w którym urzęduje Pan Burmistrz Willebadessen Hans Herman Bluhm oraz firmę INTEG w Bad Driburg, która zatrudnia osoby niepełnosprawne. Podczas wizyty w wolnym czasie nauczyciele mieli okazję zwiedzić miasto Warburg, Paderborn, Hoxter i zamek Corvey oraz odbyć rejs statkiem na rzece Weser. Była to już kolejna wizyta nauczycieli naszego Ośrodka w Niemczech. Cały pobyt w Niemczech upłynął w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.Oddaj swój głos - Budżet obywatelski 2016
29.08.2015, 16:24
W dniach od 25.08 do 13.09 rozpoczęło się głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Przemyśla. Jednym ze zgłoszonych projektów jest projekt naszego Ośrodka: BO9 - Nowoczesna baza sportowa – integracją społeczności SOSW Nr 1 ze środowiskiem lokalnym.
Serdecznie zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz projekt. Szczegółowe informacje nt naszego projektu znajdą Państwo tutaj. Głosy można oddawać tutaj

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
29.08.2015, 16:16
W dniu 01.09.2015 r. po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku, rozpocznie się nowy rok szkolny 2015/2016.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów ze Szkoły Podstawowej odbędzie się o godz. 8.15, dla uczniów z Gimnazjum, ZSZ, SSPdP o godz. 8.30, a dla uczniów z ul. Dworskiego 104 o godz. ...
Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, życzymy samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów.

Wystawa prac naszych uczniów
01.07.2015, 18:35
Uczniowie naszego Ośrodka pod kierunkiem Pani Renaty Torby wykonali prace, które znalazły się w "Stalowej Galerii" w Stalowej Woli. Tytuł wystawy to: "Kontakt dziecka ze sztuką kształtuje jego wrażliwość odczuwania piękna".
Autorami prac są:
Justyna Lis, Adam Stysło, Agnieszka Łoza, Jakub Jedynak, Andrzej Dec, Jakub Błahut, Damian Pustelnik, Krystyna Kurowska, Justyna Żołyńska, Lucyna Pryjda, Aneta Tuzel, Paweł Łakomski, Kamil Żołyński , Kamila Puchalska, Aneta Puchalska, Maciej Smolak, Justyna Kruk, Paulina Lignowska, Łukasz Siwy, Bartek Lach, Maciej Maciak, Joanna Surdek, Kazimierz Galiczyński .
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!


<< 2 z 14 >>

Powered by PsNews


Copyright © Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu
Strona zoptymalizowana do rozdzielczości 1024*768 pikseli oraz przeglądrki Internet Explorer 6.0 i wyższej.