Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu


Święto Odzyskania Niepodległości
13.11.2014, 17:49
W dniu 7 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Występ uczniów i wspólne wysłuchanie pieśni patriotycznych to była piękna lekcja historii.
11 listopada uczniowie naszego Ośrodka godnie reprezentowali Szkołę w poczcie sztandarowym podczas obchodów Święta Odzyskania Niepodległości na Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Archikatedralnej. Po Mszy Świętej był przemarsz do Pomnika Orląt Przemyskich; w trakcie przemarszu złożono kwiaty przy popiersiu i tablicy poświęconych Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Następnie odbyła się uroczystość przy Pomniku Orląt Przemyskich: hymn państwowy i podniesienie flagi na maszt, wykład okolicznościowy, apel pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów.
Po zakończeniu uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz gorąca grochówka serwowana przez Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu.

III Podkarpacki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych Ropczyce 2014
15.10.2014, 19:19
W dniu 08-10-2014 r w Ropczycach odbył się III Podkarpacki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Przemyśl reprezentowali zawodnicy UKS Gladiator - Kamila Guziec, Barbara Wojdyła, Maciej Maciak z SOSW nr 1 w Przemyślu oraz Tomasz Traupman z WTZ Pikulice. Trenerami zawodników są Tomasz Bandrowicz i Joanna Bryzek.
Każdy z zawodników rywalizował w swojej grupie wiekowej i sprawnościowej z grach singlowych.
Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
Barbara Wojdyła - złoty medal
Kamila Guziec - brązowy medal
Maciej Maciak - brązowy medal
Tomasz Traupman - brązowy medal
Miłą informacją jest objęcie patronatem sponsorskim sekcji badmintona przez firmę Nieruchomości Pruchnik, która zakupiła piękne stroje dla sekcji. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!
Wyjazd na powyższe zawody został współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Przemyśla.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

III Podkarpacki Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych Tarnobrzeg 2014
29.09.2014, 17:19
25 września 2014 r. wzięliśmy udział w III Podkarpackim Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych rozgrywanym w Tarnobrzegu. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Specjalnych i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.
Ta cykliczna impreza po raz kolejny zgromadziła liczną grupę miłośników i sympatyków kolarstwa. Do rywalizacji sportowej przystąpiło blisko 50 zawodniczek i zawodników
z niepełnosprawnością intelektualną, na co dzień trenująca w swoich klubach. Na linie startu zgłosili się reprezentanci z 8 placówek kształcenia specjalnego w tym:
1. Tarnobrzeg „Leliwa”
2. Rudnik nad Sanem „Koszyczek”,
3. Kolbuszowa „Fala”,
4. Stalowa Wola „Promyk”,
5. Mielec PSOUU,
6. Mielec „Gepard”,
7. Jarosław „Pro-Sport”
8. Przemyśl „Gladiator”.
Nasza szkoła reprezentowana była przez: Adam Lichota, Wiktor Kisiel, Piotr Wojdyła, Krzysztof Czajka, Dominik Repich.
Trasa wyścigu przebiegała wzdłuż Jeziora Tarnobrzeskiego. Miejsce niezmiernie urokliwe, dające wiele możliwości rozwoju różnych form aktywności fizycznych. Zawody podzielone zostały na 2 etapy. W części pierwszej przeprowadzono preeliminacje. Jazda indywidualna na czas na dystansie 500 m pozwoliła stworzyć grupy startowe.
Walka o medale miała charakter bezpośredniej rywalizacji. Wyścig szosowy rozgrywany był na odcinku 2 km. Płaski profil trasy dawał tylko złudne wrażenie, że będzie ona łatwa
i przyjemna. W trakcie zawodów kolarze oprócz walki z rywalami musieli zmagać się z dość mocnymi podmuchami wiatru, których kierunek był najgorszy z możliwych czyli
w przód. Każdy kto choć raz miał przyjemność jazdy na rowerze doskonale wie jak dużym utrudnieniem mogą być takie warunki. I w pewnym momencie początkowa radość i frajda zamienia się w drogę przez mękę
Ale przejdźmy już do wyścigów. Każdym startom towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera współzawodnictwa, prowadzona w duchu fair-play. Nasi zawodnicy wykazali się dużą zaciętością sportową, wolą walki za co wielkie ukłony i duże brawa. Rywale byli bardzo wymagający, co w połączeniu z trudnymi warunkami atmosferycznymi czyniło, że stopień trudności wyścigu znacznie wzrastał.
Do bardzo ciekawej i emocjonującej rywalizacji doszło w tzw. „grupie śmierci”, do której trafiła dwójka naszych reprezentantów. Adam Lichota i Dominik Repich mieli współzawodniczyć z zawodnikami kadry województwa w kolarstwie, złotymi i srebrnymi medalistami X Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Bydgoszcz 2014. Początek nie zapowiadał się obiecująco. Po sygnale nasi zawodnicy nieco zostali w tyle, pozwalając zbyt łatwo odjechać konkurentom. Jednak z każdym kolejnym metrem odrabiali straty, ich jazda była płynniejsza, a tempo coraz mocniejsze. Na półmetku dystansu udało się dojechać do grupy. Kluczowym momentem dla tej rywalizacji była druga połowa wyścigu. Po nawrocie Adam Lichota i Dominik Repich przeszli do kontrataku. Udało im się zgubić jednego z rywali i w trójkę zmierzali w stronę mety. Finisz należał jednak do Michała Jońca /Rudnik nad Sanem „Koszyczek”/, srebro przypadło dla Adama Lichoty, z brązem zakończył wyścig Dominik Repich.
Kolejne zmagania kolarskie z udziałem naszych zawodników były równie emocjonujące i dramatyczne. W jednym z takich thrillerów wypadkowi uległ Piotr Wojdyła, który prowadząc przez większa część wyścigu, zaliczył wywrotkę około 700 m przed metą. Niczym Gladiator, nie przejmując się bólem, obtarciami, utraconą pozycją lidera, z powrotem wsiadł na rower i pomknął w kierunku mety. Niestety strata okazała się zbyt duża, aby mógł dogonić i przegonić rywala. Wielkie CHAPEAU BAS dla Piotrka!!! Nie każdy byłby w stanie kontynuować wyścig po takim wypadku, a do tego wywalczyć srebro, które w tym przypadku smakuje jak złoto.
Wiktor Kisiel i Krzysztof Czajka w swoich startach byli równie oddani, pokazując ogromną wolę walki, charakter i serce. Wyścig zakończyli kolejno ze srebrem oraz zajmując czwarte miejsce.
Podsumowując III Podkarpacki Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych w Tarnobrzegu to kolejny udany krok w podnoszeniu poziomu sportowego uczniów naszej szkoły, zawodników UKS Gladiator. Zdobyte doświadczenie startowe jest nieocenione. Klasyfikacja medalowa:
• Adam Lichota – II miejsce
• Dominik Repich – III miejsce
• Piotr Wojdyła – II miejsce
• Wiktor Kisiel – II miejsce
• Krzysztof Czajka – IV miejsce
Dziękujemy za wsparcie naszych działań w realizacji zadań z zakresu kultury fizycznej przez dyrekcję SOSW nr1 w Przemyślu oraz UM Przemyśl. Jak zawsze możemy liczyć na wsparcie i pomoc ze strony rodziców naszych zawodników. Razem z nami w zawodach uczestniczył Pan Janusz Czajka.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zwycięstwo naszego projektu!
25.09.2014, 13:07
Nasz Ośrodek jako jeden z sześciu projektów obywatelskich został wybrany w drodze głosowania obywateli naszego miasta do realizacji w przyszłym roku 2015 w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla. Projekt naszego Ośrodka "Nowoczesna placówka publiczna dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie – wizytówką Miasta". Nasz projekt otrzymał 2379 głosów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za oddane głosy. Więcej informacji na stronie
urzędu miasta Przemyśla.

III Święto ulic Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej
22.09.2014, 18:12
Już po raz trzeci w dniach 13-14 września br. w Przemyślu odbyło się Święto ulic Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej. Jak co roku nasz Ośrodek bierze czynny udział prezentując prace wykonane przez naszych uczniów. Jednocześnie prezentując bogatą ofertę edukacyjną naszego Ośrodka.

75 Rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę
22.09.2014, 18:09
W dniu 17.09 przedstawiciele naszego Ośrodka wzięli udział w uroczystościach 75 rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Nasz Ośrodek reprezentowali uczniowie: Piotr Dudziak, Justyna Żołyńska oraz Lucyna Pryjda, pod opieką Pani Agnieszki Frydlewicz - Kłusek. Obchody rocznicy rozpoczęły się mszą święta w Bazylice Archikatedralnej a następnie złożono kwiaty przy Grobie Katyńskim, Grobie Nieznanego Żołnierza.

Rozpoczęcie roku szkolnego
02.09.2014, 18:52
W dniu 01.09.2014 r. po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku, rozpoczął się nowy rok szkolny 2014/2015.
Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, życzymy samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów.
Po południu poczet sztandarowy naszej Szkoły uczestniczył we Mszy Świętej w Bazylice Archikatedralnej w intencji ofiar II wojny światowej. Następnie wszyscy uczestnicy obchodów spotkali się na Cmentarzu Wojskowym przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po okolicznościowych przemówieniach i salwie honorowej delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów na grobie Nieznanego Żołnierza, Grobie Katyńskim oraz kwaterze żołnierzy Armii Krajowej.

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty.
08.08.2014, 10:19
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu nieograniczonym na zakup wraz z dostawą pomocy dydaktyczno - rehabilitacyjnych, sprzętu szkolnego, komputerowego i AGD do SOSW Nr 1 w Przemyślu. Więcej informacji tutaj

IV Ogólnopolski Turniej Bocce
22.06.2014, 21:45
W dniach 29.05 - 01.06 w Chorzowie odbył się IV Ogólnopolski turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. Organizatorem i gospodarzem zawodów był Odział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Sląskie. W zawodach uczestniczyło 145 zawodników oraz 45 trenerów Olimpiad Specjalnych Polska z 17 Oddziałów Regionalnych.

Naszą szkołę oraz województwo podkarpackie reprezentowała Kamila Guziec. W wyniku zaciętej rywalizacji zdobyła złoty medal w grze singlowej oraz srebrny w grze deblowej. W deblu Kamila grała z byłym wychowankiem SOSW Nr 1 Tomaszem Traupmanem.

W trakcie trwania zawodów realizowany był Program "Zdrowi Sportowcy Olimpiad Specjalnych": FUNfitness, Zdrowe Oczy, Zdrowy Uśmiech oraz Zdrowy Słuch.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć.

VII Podkarpacki Turniej Bocce
20.06.2014, 15:05
10 czerwca br. w Przemyślu, na hali sportowej POSiR przy ulicy Mickiewicza 30 rozegrano VII Podkarpacki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. Zawody zorganizowane zostały przez Uczniowski Klub Sportowy Gladiator, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1
w Przemyślu oraz Olimpiady Specjalne Polska Podkarpackie. Przy realizacji zadania wykorzystane zostały środki finansowe Urzędu Miasta Przemyśl oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

W tym dniu mieliśmy przyjemność gościć reprezentacje 7 ośrodków i placówek kształcenia specjalnego naszego województwa w tym:
1. Strzyżów
2. Jasło
3. Ropczyce
4. Jarosław
5. Rudnik nad Sanem
6. Kolbuszowa Dolna
7. Stalowa Wola

Przybyłe zespoły i zaproszonych gości powitał dyrektor SOSW nr1 w Przemyślu Pan Andrzej Berestecki. Niezmiernie miło było nam powitać Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Panią Elżbietę Tarnawską, Z-ca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Pana Zbigniewa Rużyckiego.

Zawody rozpoczęły się od wniesienia flagi Olimpiad Specjalnych, którą wprowadzili złoci i srebrni medaliści IV Ogólnopolskiego Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych rozegranego 29.05-01.06 br. w Chorzowie. Byli to Kamila Guziec /Przemyśl/, Tomasz Traupman /Przemyśl/, Adrian Walencik /Stalowa Wola/, Anna Maziarz /Stalowa Wola/.

Do turnieju przystąpiło łącznie 44 zawodniczek i zawodników. Rozgrywka sportowa toczyła się w 4 grupach żeńskich i 6 męskich, systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Każdy pojedynek był wyjątkowy i niepowtarzalny. Przez cały turniej towarzyszyła nam doskonała atmosfera i zabawa. Pozytywna energia płynąca z boisk, zarażała wszystkich zgromadzonych na hali sportowej kibiców, trenerów, zawodników do gorącego i wzmożonego dopingu, przez który rywalizacja sportowa nabierała charakterystycznych rumieńców.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwały wolontariuszki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Dziewczyny wykonały fantastyczną pracę, która pozwoliła nam właściwie i profesjonalnie przeprowadzić zawody. Wielkie dzięki!!!

Uczestnicy turnieju mieli okazję sprawdzenia własnych umiejętności w konfrontacji z kolegami, przyjaciółmi z całego województwa podkarpackiego. Ich wysiłek, trud włożony w każdy jeden mecz, set zasługuje na uznanie i ogromne brawa!!!

Reprezentacja naszego Ośrodka SOSW nr1 w Przemyślu po raz kolejny pokazała charakter
i pazur sportowy. Ich występy przyniosły nam wszystkim wiele emocji i radości z sukcesów sportowych. Zawodnicy prowadzeni przez trenerów w osobach Joanna Bryzek i Tomasz Bandrowicz wywalczyli cenne krążki medalowe i wyróżnienia:
• Kamila Guziec – III miejsce
• Barbara Wojdyła – II miejsce
• Katarzyna Wojdyła – I miejsce
• Beata Wojdyła – III miejsce
• Piotr Wojdyła – I miejsce
• Krzysztof Czajka – V miejsce
• Łukasz Siwy – II miejsce
• Tomasz Traupman – I miejsce /nasz absolwent/

VII Podkarpacki Turniej Bocce nie mógłby się odbyć bez wsparcia i życzliwość wielu instytucji, sponsorów i osób prywatnych. W tym miejscu chcielibyśmy Państwu gorąco i serdecznie podziękować. Nasze słowa wdzięczności kierujemy do:
• Pana Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśl
• Przemyskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji
• Urzędu Miasta Przemyśl
• Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego
• Fundacja Orlen – Dar Serca
• Polska Grupa Energetyczna PGE
• Piekarnia Stubno – Zofia Wasiewicz
• FHU „Zbyszko” Przemyśl – Zbigniew Błażkowski

Wymienione instytucje i osoby od lat wspierają nasze działania, dając możliwości realizacji sportowych pasji i marzeń naszym podopiecznym. DZIĘKUJEMY!!!

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć.<< 2 z 11 >>

Powered by PsNews


Copyright © Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu
Strona zoptymalizowana do rozdzielczości 1024*768 pikseli oraz przeglądrki Internet Explorer 6.0 i wyższej.