Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu


W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 1 powstał "Klub Sportowy Orange”
21.02.2015, 12:58
Z radością pragniemy poinformować, że Uczniowski Klub Sportowy "Gladiator" działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Przemyślu znalazł się wśród 50-ciu klubów z całej Polski biorących udział w projekcie organizowanym przez firmę Orange pod nazwą „Kluby Sportowe Orange”. Jesteśmy jedynym klubem z Przemyśla, który dostał się do w/w projektu i jednym z trzech z Podkarpacia.

Dnia 18.02.2015 r. w sali sportowej SOSW nr 1, przy ul. Kopernika 14 w obecności Grzegorza Haydera Zastępcy Prezydenta Miasta Przemyśla, Zbigniewa Rużyckiego Zastępcy Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Piotra Pająka i Tomasza Bandrowicza Przedstawicieli Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego "Gladiator" oraz przedstawicieli „Klubu Sportowego Orange”, młodzieży i nauczycieli Ośrodka nastąpiło uroczyste przekazanie sprzętu sportowego wartego około 10.000,00 zł przez firmę "Orange".

Podczas spotkania Andrzej Berestecki Dyrektor Ośrodka podziękował wszystkim obecnym za przybycie na uroczystość i przyczynienie się do powstania Klubu. Podkreślił, że jest to cenna i bardzo wymierna inicjatywa Tomasza Bandrowicza i Piotra Pająka nauczycieli Ośrodka którzy prowadzą Uczniowski Klub Sportowy "Gladiator" oraz przygotowali i złożyli zwycięski wniosek. Na zakończenie spotkania zebrani sprawdzili jakość sprzętu w praktycznym jego wykorzystaniu.
źródło: Urząd Miasta Przemyśla/fot. Norbert ZiętalBudżet obywatelski 2014 zrealizowany
10.02.2015, 13:33
Budżet obywatelski 2014 został zrealizowany. Dostaliśmy 1271 głosów. Serdecznie dziękujemy za oddane głosy. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Wesołych Świąt!
22.12.2014, 20:07Suckes naszego ucznia!
22.12.2014, 19:34

W konkursie na kartkę bożonarodzeniową wojewody podkarpackiego uczeń naszego Ośrodka Grzegorz Lis zdobył I miejsce. Uczeń w nagrodę otrzymał tablet a szkoła wieżę stereo. Kartka została wykonana pod kierunkiem pani Renaty Torby. Kartka Grzegorza będzie oficjalną kartką wojewody i Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie i zostanie rozesłana drogą elektroniczną do pracowników PUW, samorządowców i parlamentarzystów.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz do przeczytania artykułow na stronie wojewody, gazety Nowiny, radia Via oraz relacji w radio Rzeszów


Kolędowanie naszych absolwentów
22.12.2014, 19:23
W piątek 19 grudnia odwiedzili nasz Ośrodek byli uczniowie, którzy obecnie są w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Korytnikach. Ubrani w przepiękne stroje zaśpiewali polskie kolędy wraz opiekunami.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Jasełka w naszym Ośrodku
22.12.2014, 19:09
W dniu 17 grudnia w naszym Ośrodku odbyły się Jasełka. W Jasełkach wzięła udział młodzież naszego Ośrodka z różnych szkół pod kierunkiem pani Elżbiety Kopańskiej. Wspaniała dekoracja, piękne stroje oraz występ uczniów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
Wkrótce zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową
22.12.2014, 19:04

W naszym Ośrodku odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową. Wpłynęło bardzo dużo kartek od wielu uczniów. Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom bardzo dziękujemy. Komisja konkursowa wybrała kartkę Kamili Puchalskiej uczennicy kl. I Gimnazjum. Kartka ta została rozesłana do wszystkich nauczycieli, przyjaciół i darczyńców naszego Ośrodka.
Ponadto komisja wyłoniła pięć kartek, które zostały wysłane na konkurs ogłoszony przez wojewodę podkarpackiego Panią Małgorzata Chomycz-Śmigielską.

Otwarcie budynku przy ul.Dworskiego 104
26.11.2014, 18:43
Otwarcie nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu przy ul. Dworskiego 104 wraz z przeniesionym z ul. Basztowej 34 placem zabaw ufundowanym przez Pana Krzysztofa Kuncelmana nastąpiło 05.11.2014 roku o godzinie 10:00.
Dalszy ciąg artykułu wraz ze zdjęciami tutaj.

Święto Odzyskania Niepodległości
13.11.2014, 17:49
W dniu 7 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Występ uczniów i wspólne wysłuchanie pieśni patriotycznych to była piękna lekcja historii.
11 listopada uczniowie naszego Ośrodka godnie reprezentowali Szkołę w poczcie sztandarowym podczas obchodów Święta Odzyskania Niepodległości na Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Archikatedralnej. Po Mszy Świętej był przemarsz do Pomnika Orląt Przemyskich; w trakcie przemarszu złożono kwiaty przy popiersiu i tablicy poświęconych Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Następnie odbyła się uroczystość przy Pomniku Orląt Przemyskich: hymn państwowy i podniesienie flagi na maszt, wykład okolicznościowy, apel pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów.
Po zakończeniu uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz gorąca grochówka serwowana przez Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu.

III Podkarpacki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych Ropczyce 2014
15.10.2014, 19:19
W dniu 08-10-2014 r w Ropczycach odbył się III Podkarpacki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Przemyśl reprezentowali zawodnicy UKS Gladiator - Kamila Guziec, Barbara Wojdyła, Maciej Maciak z SOSW nr 1 w Przemyślu oraz Tomasz Traupman z WTZ Pikulice. Trenerami zawodników są Tomasz Bandrowicz i Joanna Bryzek.
Każdy z zawodników rywalizował w swojej grupie wiekowej i sprawnościowej z grach singlowych.
Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
Barbara Wojdyła - złoty medal
Kamila Guziec - brązowy medal
Maciej Maciak - brązowy medal
Tomasz Traupman - brązowy medal
Miłą informacją jest objęcie patronatem sponsorskim sekcji badmintona przez firmę Nieruchomości Pruchnik, która zakupiła piękne stroje dla sekcji. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!
Wyjazd na powyższe zawody został współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Przemyśla.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć


<< 2 z 12 >>

Powered by PsNews


Copyright © Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu
Strona zoptymalizowana do rozdzielczości 1024*768 pikseli oraz przeglądrki Internet Explorer 6.0 i wyższej.