Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu


DZIEŃ OTWARTY 2015
13.04.2015, 18:25


Wesołych Świąt Wielkiej Nocy
31.03.2015, 19:40

Sportowcy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu przebywali w Pałacu Prezydenckim i Sejmie RP
22.03.2015, 19:21
18 marca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie zorganizowane zostały obchody z okazji 30-lecia Olimpiad Specjalnych Polska. Gospodarzem gali była Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska. Wśród licznych zaproszonych gości znalazła się również reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Gladiator działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 1 w Przemyślu / trenerzy – Tomasz Bandrowicz i Piotr Pająk; zawodnicy – Gabriela Huk, Kamila Guziec, Barbara Wojdyła, Krzysztof Czajka, Maciej Maciak, Wiktor Kisiel/, których zawodnicy od lat, z ogromnymi sukcesami, startują w zawodach sportowych Olimpiad Specjalnych.
Podczas uroczystości mieliśmy okazję osobiście spotkać wiele znakomitości, Ambasadorów Olimpiad Specjalnych Kinga Baranowska, Piotr Adamczyk, Cezary Pazura, Roman Kosecki, Michał Olszański, osób na co dzień wspierających sport osób z niepełnosprawnością intelektualną. Bardzo znaczącym wydarzeniem podczas uroczystości było podpisanie przez Panią Prezydentową deklaracji poparcia dla działalności sportowców z niepełnosprawnością intelektualną.
Po zakończeniu obchodów w Pałacu Prezydenckim zaproszeni zostaliśmy przez Pana Marka Rząsę, posła na Sejm RP, na ulicę Wiejską. Razem z naszymi przyjaciółmi, zawodnikami i trenerami Olimpiad Specjalnych Podkarpackie mieliśmy przyjemność zwiedzić Parlament. Serdeczne podziękowania dla Pana Marka Rząsy za gościnność i poświęcony czas.
Nasz wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Pana Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla, dzięki któremu Urząd Miejski w pełni pokrył koszty przejazdu reprezentacji UKS Gladiator na uroczystości w Warszawie. Serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

GIGANT KARTKA – głosowanie!
18.03.2015, 19:36
W dniu 15 marca 2015 roku w Galerii Sanowa uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w Festiwalu Wielkanocnych Pocztówek – „Gigant kartkę ozdabiamy i wycieczkę wygrywamy”. Przez 3 godziny uczniowie, pod opieką nauczycieli, wykonywali ogromną kartkę wielkanocną, którą można oglądać w Galerii Sanowa. W konkursie bierze udział 10 szkół podstawowych i placówek opiekuńczych. Wielki Finał Festiwalu Wielkanocnych Pocztówek odbędzie się 29 marca 2015 roku. Pocztówka, która zdobędzie najwięcej głosów otrzymają voucher na wycieczkę o wartości 10 000 zł.
Zachęcamy do głosowania na naszą kartę wielkanocną nr 5.


W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 1 powstał "Klub Sportowy Orange”
21.02.2015, 12:58
Z radością pragniemy poinformować, że Uczniowski Klub Sportowy "Gladiator" działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Przemyślu znalazł się wśród 50-ciu klubów z całej Polski biorących udział w projekcie organizowanym przez firmę Orange pod nazwą „Kluby Sportowe Orange”. Jesteśmy jedynym klubem z Przemyśla, który dostał się do w/w projektu i jednym z trzech z Podkarpacia.

Dnia 18.02.2015 r. w sali sportowej SOSW nr 1, przy ul. Kopernika 14 w obecności Grzegorza Haydera Zastępcy Prezydenta Miasta Przemyśla, Zbigniewa Rużyckiego Zastępcy Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Piotra Pająka i Tomasza Bandrowicza Przedstawicieli Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego "Gladiator" oraz przedstawicieli „Klubu Sportowego Orange”, młodzieży i nauczycieli Ośrodka nastąpiło uroczyste przekazanie sprzętu sportowego wartego około 10.000,00 zł przez firmę "Orange".

Podczas spotkania Andrzej Berestecki Dyrektor Ośrodka podziękował wszystkim obecnym za przybycie na uroczystość i przyczynienie się do powstania Klubu. Podkreślił, że jest to cenna i bardzo wymierna inicjatywa Tomasza Bandrowicza i Piotra Pająka nauczycieli Ośrodka którzy prowadzą Uczniowski Klub Sportowy "Gladiator" oraz przygotowali i złożyli zwycięski wniosek. Na zakończenie spotkania zebrani sprawdzili jakość sprzętu w praktycznym jego wykorzystaniu.
źródło: Urząd Miasta Przemyśla/fot. Norbert ZiętalBudżet obywatelski 2014 zrealizowany
10.02.2015, 13:33
Budżet obywatelski 2014 został zrealizowany. Dostaliśmy 1271 głosów. Serdecznie dziękujemy za oddane głosy. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Wesołych Świąt!
22.12.2014, 20:07Suckes naszego ucznia!
22.12.2014, 19:34

W konkursie na kartkę bożonarodzeniową wojewody podkarpackiego uczeń naszego Ośrodka Grzegorz Lis zdobył I miejsce. Uczeń w nagrodę otrzymał tablet a szkoła wieżę stereo. Kartka została wykonana pod kierunkiem pani Renaty Torby. Kartka Grzegorza będzie oficjalną kartką wojewody i Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie i zostanie rozesłana drogą elektroniczną do pracowników PUW, samorządowców i parlamentarzystów.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz do przeczytania artykułow na stronie wojewody, gazety Nowiny, radia Via oraz relacji w radio Rzeszów


Kolędowanie naszych absolwentów
22.12.2014, 19:23
W piątek 19 grudnia odwiedzili nasz Ośrodek byli uczniowie, którzy obecnie są w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Korytnikach. Ubrani w przepiękne stroje zaśpiewali polskie kolędy wraz opiekunami.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Jasełka w naszym Ośrodku
22.12.2014, 19:09
W dniu 17 grudnia w naszym Ośrodku odbyły się Jasełka. W Jasełkach wzięła udział młodzież naszego Ośrodka z różnych szkół pod kierunkiem pani Elżbiety Kopańskiej. Wspaniała dekoracja, piękne stroje oraz występ uczniów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
Wkrótce zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


<< 2 z 12 >>

Powered by PsNews


Copyright © Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu
Strona zoptymalizowana do rozdzielczości 1024*768 pikseli oraz przeglądrki Internet Explorer 6.0 i wyższej.