Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu


III Święto ulic Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej
22.09.2014, 18:12
Już po raz trzeci w dniach 13-14 września br. w Przemyślu odbyło się Święto ulic Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej. Jak co roku nasz Ośrodek bierze czynny udział prezentując prace wykonane przez naszych uczniów. Jednocześnie prezentując bogatą ofertę edukacyjną naszego Ośrodka.

75 Rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę
22.09.2014, 18:09
W dniu 17.09 przedstawiciele naszego Ośrodka wzięli udział w uroczystościach 75 rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Nasz Ośrodek reprezentowali uczniowie: Piotr Dudziak, Justyna Żołyńska oraz Lucyna Pryjda, pod opieką Pani Agnieszki Frydlewicz - Kłusek. Obchody rocznicy rozpoczęły się mszą święta w Bazylice Archikatedralnej a następnie złożono kwiaty przy Grobie Katyńskim, Grobie Nieznanego Żołnierza.

Rozpoczęcie roku szkolnego
02.09.2014, 18:52
W dniu 01.09.2014 r. po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku, rozpoczął się nowy rok szkolny 2014/2015.
Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, życzymy samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów.
Po południu poczet sztandarowy naszej Szkoły uczestniczył we Mszy Świętej w Bazylice Archikatedralnej w intencji ofiar II wojny światowej. Następnie wszyscy uczestnicy obchodów spotkali się na Cmentarzu Wojskowym przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po okolicznościowych przemówieniach i salwie honorowej delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów na grobie Nieznanego Żołnierza, Grobie Katyńskim oraz kwaterze żołnierzy Armii Krajowej.

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty.
08.08.2014, 10:19
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu nieograniczonym na zakup wraz z dostawą pomocy dydaktyczno - rehabilitacyjnych, sprzętu szkolnego, komputerowego i AGD do SOSW Nr 1 w Przemyślu. Więcej informacji tutaj

IV Ogólnopolski Turniej Bocce
22.06.2014, 21:45
W dniach 29.05 - 01.06 w Chorzowie odbył się IV Ogólnopolski turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. Organizatorem i gospodarzem zawodów był Odział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Sląskie. W zawodach uczestniczyło 145 zawodników oraz 45 trenerów Olimpiad Specjalnych Polska z 17 Oddziałów Regionalnych.

Naszą szkołę oraz województwo podkarpackie reprezentowała Kamila Guziec. W wyniku zaciętej rywalizacji zdobyła złoty medal w grze singlowej oraz srebrny w grze deblowej. W deblu Kamila grała z byłym wychowankiem SOSW Nr 1 Tomaszem Traupmanem.

W trakcie trwania zawodów realizowany był Program "Zdrowi Sportowcy Olimpiad Specjalnych": FUNfitness, Zdrowe Oczy, Zdrowy Uśmiech oraz Zdrowy Słuch.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć.

VII Podkarpacki Turniej Bocce
20.06.2014, 15:05
10 czerwca br. w Przemyślu, na hali sportowej POSiR przy ulicy Mickiewicza 30 rozegrano VII Podkarpacki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. Zawody zorganizowane zostały przez Uczniowski Klub Sportowy Gladiator, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1
w Przemyślu oraz Olimpiady Specjalne Polska Podkarpackie. Przy realizacji zadania wykorzystane zostały środki finansowe Urzędu Miasta Przemyśl oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

W tym dniu mieliśmy przyjemność gościć reprezentacje 7 ośrodków i placówek kształcenia specjalnego naszego województwa w tym:
1. Strzyżów
2. Jasło
3. Ropczyce
4. Jarosław
5. Rudnik nad Sanem
6. Kolbuszowa Dolna
7. Stalowa Wola

Przybyłe zespoły i zaproszonych gości powitał dyrektor SOSW nr1 w Przemyślu Pan Andrzej Berestecki. Niezmiernie miło było nam powitać Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Panią Elżbietę Tarnawską, Z-ca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Pana Zbigniewa Rużyckiego.

Zawody rozpoczęły się od wniesienia flagi Olimpiad Specjalnych, którą wprowadzili złoci i srebrni medaliści IV Ogólnopolskiego Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych rozegranego 29.05-01.06 br. w Chorzowie. Byli to Kamila Guziec /Przemyśl/, Tomasz Traupman /Przemyśl/, Adrian Walencik /Stalowa Wola/, Anna Maziarz /Stalowa Wola/.

Do turnieju przystąpiło łącznie 44 zawodniczek i zawodników. Rozgrywka sportowa toczyła się w 4 grupach żeńskich i 6 męskich, systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Każdy pojedynek był wyjątkowy i niepowtarzalny. Przez cały turniej towarzyszyła nam doskonała atmosfera i zabawa. Pozytywna energia płynąca z boisk, zarażała wszystkich zgromadzonych na hali sportowej kibiców, trenerów, zawodników do gorącego i wzmożonego dopingu, przez który rywalizacja sportowa nabierała charakterystycznych rumieńców.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwały wolontariuszki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Dziewczyny wykonały fantastyczną pracę, która pozwoliła nam właściwie i profesjonalnie przeprowadzić zawody. Wielkie dzięki!!!

Uczestnicy turnieju mieli okazję sprawdzenia własnych umiejętności w konfrontacji z kolegami, przyjaciółmi z całego województwa podkarpackiego. Ich wysiłek, trud włożony w każdy jeden mecz, set zasługuje na uznanie i ogromne brawa!!!

Reprezentacja naszego Ośrodka SOSW nr1 w Przemyślu po raz kolejny pokazała charakter
i pazur sportowy. Ich występy przyniosły nam wszystkim wiele emocji i radości z sukcesów sportowych. Zawodnicy prowadzeni przez trenerów w osobach Joanna Bryzek i Tomasz Bandrowicz wywalczyli cenne krążki medalowe i wyróżnienia:
• Kamila Guziec – III miejsce
• Barbara Wojdyła – II miejsce
• Katarzyna Wojdyła – I miejsce
• Beata Wojdyła – III miejsce
• Piotr Wojdyła – I miejsce
• Krzysztof Czajka – V miejsce
• Łukasz Siwy – II miejsce
• Tomasz Traupman – I miejsce /nasz absolwent/

VII Podkarpacki Turniej Bocce nie mógłby się odbyć bez wsparcia i życzliwość wielu instytucji, sponsorów i osób prywatnych. W tym miejscu chcielibyśmy Państwu gorąco i serdecznie podziękować. Nasze słowa wdzięczności kierujemy do:
• Pana Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśl
• Przemyskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji
• Urzędu Miasta Przemyśl
• Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego
• Fundacja Orlen – Dar Serca
• Polska Grupa Energetyczna PGE
• Piekarnia Stubno – Zofia Wasiewicz
• FHU „Zbyszko” Przemyśl – Zbigniew Błażkowski

Wymienione instytucje i osoby od lat wspierają nasze działania, dając możliwości realizacji sportowych pasji i marzeń naszym podopiecznym. DZIĘKUJEMY!!!

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć.


13. Wielki Piknik Charytatywny "Życia Podkarpackiego"
07.06.2014, 20:59
Zapraszamy serdecznie na XIII Wielki Charytatywny Piknik „Wakacje bez barier” 8 czerwca 2014.

Głównym celem tego charytatywnego przedsięwzięcia jest zebrane funduszy na wypoczynek letni dla niepełnosprawnych dzieci z najuboższych rodzin Przemyśla.


Wycieczka do Willebadessen
31.05.2014, 15:23
W dniach 18 – 24 maja br. grupa 19 uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przemyślu, wraz z dyrektorem Andrzejem Beresteckim i czwórką opiekunów: Anetą Błońską, Małgorzatą Szturm – Mendychowską, Arkadiuszem Machem i Grzegorzem Jakubasem wyjechała na wymianę młodzieży do Zespołu Szkół w Willebadessen w Niemczech. Dla wielu uczniów była to podróż życia, po raz pierwszy wyjechali na wycieczkę i to w dodatku za granicę. Wycieczka nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc prywatnego przedsiębiorcy Krzysztofa Kuncelmana, który dał 13 tys. zł na zorganizowanie wyjazdu. Natomiast transport do Niemiec, po atrakcyjnej cenie zapewniło biuro Podróży „Albatros” pana Zygmunta Ziobera. Zakwaterowanie, wyżywienie oraz atrakcyjny program wyjazdu sfinansowała w całości Rada Miejska i burmistrz Willebadessen.

Podróż do Niemiec trwała 16 godzin. Po przyjeździe odbyło się uroczyste powitanie w szkole Niemieckiej przez młodzież, dyrektora szkoły Pana Heinza Wedlera, burmistrza Willebadessen Pana Hansa Hermana Bluhma, Panią Fryderykę Plumpe oraz Proboszcza lokalnej parafii. Naszym uczniom bardzo podobało się w niemieckiej szkole. Szczególne wrażenie zrobiło na nich zaplecze dydaktyczne: pełnowymiarowa hala sportowa, druga mniejsza sala gimnastyczna, boisko do piłki nożnej, kort do tenisa, kryty basen z sauną oraz bogato wyposażone pracownie do nauki różnych przedmiotów.

W Willebadessen zostaliśmy zakwaterowani w centrum „Hegge” prowadzonym przez świeckie siostry zakonne, w pięknie położonym lesie. Uczniowie zostali ulokowani w pokojach dwuosobowych, opiekunowie i dyrekcja mieli do dyspozycji pokoje jednoosobowe.

Każdy dzień w Willebadessen obfitował w wiele atrakcji, a pogoda dopisała. Uczniowie zaczęli swoją przygodę od kąpieli w basenie i zabaw sportowych w hali sportowej oraz na boisku szkolnym. Dopełnieniem intensywnego dnia było wspólne grillowanie i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Czas w Willebadessen bardzo szybko uciekał, gdyż Niemcy w swoim programie przygotowali wiele ciekawych miejsc do zwiedzania: stare i nowe miasta Warburg, miasto Kassel oraz park Wilhelmshöhe, w którym na szczycie wzgórza stoi 7 – metrowa statua Herkulesa, w dół której ciągną się przepiękne kaskady wodne. W Kleinenbergu odbyło się wspólne nabożeństwo, po którym wszyscy udali się do zagrody żubrowej w Hammerhof, gdzie znajdują się także polskie żubry z Białowieży.

Na zakończenie pobytu w Willebadessen uczniowie polscy i niemieccy wspólnie gotowali w kuchni szkolnej. Zadanie nie było łatwe, trzeba było przyrządzić dwie potrawy – niemiecką, polską oraz deser. Niemieckim popisem miała być pieczeń wieprzową z kapustą kiszoną i ziemniakami, natomiast daniem polskim był bigos. Na deser uczniowie zaserwowali pudding.

W podziękowaniu za niemiecką gościnność polscy uczniowie podarowali własnoręcznie wykonane prezenty – lampiony z gipsu, a Dyrektor SOSW Nr 1 w Przemyślu odczytał i przekazał Panu Hansowi Hermanowi Bluhm burmistrzowi Willebadessen okolicznościowe pismo od Pana Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla.
Autor: Małgorzata Szturm - Mendychowska

Test Coopera
31.05.2014, 15:15
22 maja 2014 r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Przemyślu oraz Uczniowski Klub Sportowy Gladiator mieli przyjemność organizacji Testu Coopera dla dzieci i młodzieży, wychowanków naszej placówki. Próba biegowa rozgrywana w ramach VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich pozwoliła nam aktywnie dołączyć się do jubileuszowej akcji XX Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2014, w którym nasz Przemyśl startuje już od wielu lat. Należy nadmienić, że w roku poprzednim w imprezie udział wzięło 463 miasta i gminy, które zorganizowały imprezy sportowo-rekreacyjne dla ponad 1,5 mln osób w naszym kraju. Podobnie jak przed rokiem honorowy patronat nad VI Europejskim Tygodniem Sportu dla Wszystkich objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Wsparcie dla projektu udzieliły Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich. Przy organizacji imprezy wykorzystano środki finansowe UM Przemyśl.

Test Coopera to próba wysiłkowa pozwalająca dokonać oceny sprawności fizycznej. Opracowana w roku 1968 przez zespół dr. Kennetha H. Coopera polega na 12 minutowym biegu, w którym uczestnik dąży do pokonania jak najdłuższego dystansu.

Nasza próba biegowa przeprowadzona została na specjalnie przygotowanym torze biegowym, o długości 60 m. Organizatorzy starannie zadbali o wszystkie detale i szczegóły niezbędne dla komfortu i bezpieczeństwa jej uczestników. W trakcie imprezy serwowano przepyszną kiełbaskę z grilla, chłodne napoje energetyczne oraz owoce. Rozstawione wokół toru namioty i parasole dawały schronienie przed intensywnymi, gorącymi promieniami słońca, które przyświecały nam tego dnia.

Test Coopera spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży naszej placówki. Do biegu przystąpiło 60 uczniów, których liczba przerosła nasze najśmielsze oczekiwania i były bardzo miłą niespodzianką. W związku z tak dużym zainteresowaniem, chcąc zapewnić optymalne warunki, startujących podzielono na 4 grupy, w których rywalizowano z czasem i dystansem.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem testu, mieliśmy wyjątkową przyjemność nagrodzenia naszych sportowców. Wręczone zostały stypendia sportowe uczniom Szkoły Podstawowej za ich osiągnięcia i dokonania sportowe w roku szkolnym 2013/2014. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Gabriela Huk /pływanie/, Kamila Guziec /pływanie, bocce/, Wiktor Kisiel /pływanie, kolarstwo/, Piotr Wojdyła /pływanie, kolarstwo/, Łukasz Zaleski /pływanie, kolarstwo/, Krzysztof Czajka /pływanie, kolarstwo/, Andrzej Dec /gry zespołowe/. GRATULUJEMY!!!

Przechodząc do biegu, rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki, którą w sposób profesjonalny i sumienny, nienagannie metodycznie przeprowadził Angelo Malinowski, uczeń klasy VI. Odpowiednio przygotowani, rozgrzani i zmotywowani uczestnicy byli w pełni gotowi do startu. Na sygnał wicedyrektora Pana Wojciecha Rewera punktualnie o godzinie 10.45 pierwsza grupa wybiegła na trasę. Przez cały czas towarzyszyła nam wszystkim doskonała atmosfera i pogoda. Przy rytmach muzyki, co chwilę uczestnicy nagradzani byli gromkimi brawami, owacjami na stojąco, okrzykami ze strony kibiców. Ten gorący doping jeszcze bardziej ich motywował i uskrzydlał, dodając im sporej dawki adrenaliny.

W trakcie biegu uczniowie mierzyli się z wieloma przeciwnościami tj. zmęczenie, bóle mięśniowe, doświadczali długów tlenowych to wszystko co czeka każdego z nas w trakcie intensywnej aktywności fizycznej. Pomimo tych wszystkich utrudnień żaden z uczestników nie zrezygnował, nie poddał się. Za taką postawę należą się im ogromne słowa uznania, szacunek za trud i wysiłek włożony w bieg. Ich postawa udowodniła nam wszystkim, kibicom, organizatorom, ale także im samym, że można, można jeśli się chce i nie warto się poddawać już przy pierwszych kryzysach, przeciwnościach tylko walczyć do końca. Ten przekaz chcielibyśmy aby towarzyszył nam wszystkim w codziennych naszych działaniach.

Ostatnia grupa ukończyła swój bieg około godziny 12.00. Podsumowując Test Coopera zorganizowany przez SOSW nr1 i UKS Gladiator warto przytoczyć kilka liczb, które zobrazują nam pełnie skali biegu jego sukcesu. Otóż w zawodach udział wzięło 60 uczniów naszej placówki. Łączny dystans pokonany przez uczestników to 73500 m czyli 73,5 km - wspaniały wynik. Średni dystans pokonany przez jednego uczestnika w czasie 12 minut biegu to 1225m. GRATULUJEMY!!!

Przeprowadzony Test Coopera w ramach VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich okazał się wielkim sukcesem, potwierdzając wyjątkowość naszych uczniów, całej społeczności szkolnej. Po raz kolejny wielkie brawa i słowa uznania należą się dla biegaczy, podziękowania kierujemy również do licznie przybyłych kibiców, którzy zagrzewali startujących żarliwym dopingiem, równie gorącym jak pogoda tego dnia. DLA WAS…HIP HIP HURA, HIP HIP HURA, HIP HIP HURA HURA HURA!!!

Podziękowania należą się także dyrekcji SOSW nr1 w Przemyślu oraz UKS Gladiator, nauczycieli wychowania fizycznego i osób wspierających nasze działania, którzy w sposób profesjonalny, doskonały zadbali o wspaniałą oprawę i atmosferę imprezy. WIELKIE DZIĘKI!!!

Widząc zaangażowanie naszych uczniów, trud i wysiłek wkładany przez nich w każdy pokonany metr biegu, każdą minutę i sekundę poświęconą tej próbie nie mamy wątpliwości, że warto było tu być, organizować te zawody i być częścią tak wspaniałej inicjatywy. Do zobaczenia za rok
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć.

II Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w piłce nożnej
31.05.2014, 15:12
W dniu 8 maja 2014r. odbyły się II Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Piłce Nożnej. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Gladiator. Zakup nagród, upominków dla uczestników turnieju sfinansowano ze środków UM Przemyśl. Turniej otworzył Wicedyrektor SOSW nr1 Pan Wojciech Rewer. Po części oficjalnej, zapoznaniu się z regulaminem rozgrywek i zasadami gry zawodnicy przystąpili do wspólnej rozgrzewki. Uczestnicy podobnie jak w roku poprzednim wybierali "Państwa", które będą reprezentowali. Ustalono, że mecze rozgrywane będą w zespołach trzy osobowych na boisku, 2x4 min. Do wyłonienia zwycięzców posłużono się systemem rozgrywki "każdy z każdym". Już pierwsze spotkania pokazały, że rywalizacja sportowa będzie niezmiernie emocjonująca. Piłkarskie Mistrzostwa Szkoły Podstawowej okraszone były pięknymi strzałami, znakomitymi akcjami indywidualnymi, zawodnicy potwierdzali swoje wyjątkowe umiejętności techniczne, których sam RC7 by się nie powstydził. Nie zabrakło również doskonałych parad bramkarskich, po których ręce same składały się do oklasków. Na półmetku rozgrywki sprawa tytułu była całkowicie otwarta. Należy zaznaczyć, że tegoroczny turniej miał wiele niespodziewanych zwrotów akcji. "Faworyci" tracili punkty, które szły na konto drużyn z góry skazywane na porażkę. Po raz kolejny okazało się, że bez względu na wszystko walczyć należy do końca i nie poddawać się bo w sporcie nie wygrywa się na popierze tylko w bezpośredniej walce. O tytule Mistrza i I miejscu w turnieju decydować miało ostatnie spotkanie. Po jednej stronie boiska stanęła drużyna w składzie Kamil Foremski, Andrzej Dec, Eryk Leszczyński bardzo doświadczeni zawodnicy. Naprzeciwko z kolei byli Angelo Malinowski, Paweł Łączkowski i Konrad Malinowski (MVP I Mistrzostw Szkoły Podstawowej w Piłce Nożnej). To zestawienie drużyn gwarantowało niesamowite spotkanie. Mecz był niezwykle zaciętym, emocjonującym widowiskiem sportowym. W ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się remisem, a o zwycięstwie w turnieju decydowały "małe punkty". Tytuł najlepszej drużyny w II Mistrzostwach Szkoły Podstawowej w Piłce Nożnej 2014 trafił do zespołu reprezentowanego przez:
• Kamil Foremski
• Andrzej Dec
• Eryk Leszczyński.
Kolejne miejsca:
• miejsce II - Konrad Malinowski, Angelo Malinowski, Eryk Leszczyński
• miejsce III - Dominik Repich, Marek Jędruch, Adrian Paryna, Kacper Olszowy
• miejsce IV - Michał Spławiński, Damian Pustelnik, Krzysztof Czajka, Wiktor Kisiel
• miejsce V - Wojciech Rumian, Łukasz Zaleski, Piotr Wojdyła, Gracjan Kiełt.

Rozdano również dwie nagrody indywidualne. Tytuł Króla Strzelców przypadł Markowi Jędruchowi, który z 11 trafieniami zwyciężył w tej kategorii. Natomiast tytuł MVP Turnieju trafił w ręce Kamila Foremskiego. GRATULUJEMY!!!
Wielkie brawa należą się wszystkim uczestnikom zawodów, którzy po raz kolejny udowodnili, ze potrafią się znakomicie bawić, rywalizować w duchu fair-play i w pełni zasługują na wyróżnienie. Do zobaczenia w przyszłym roku.
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć.


<< 2 z 11 >>

Powered by PsNews


Copyright © Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu
Strona zoptymalizowana do rozdzielczości 1024*768 pikseli oraz przeglądrki Internet Explorer 6.0 i wyższej.