Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu


Nasi nauczyciele z wizytą w Willebadessen
16.09.2015, 13:40
W dniach 24 - 26 sierpnia 2015 r. 10 nauczycieli naszego Ośrodka odwiedziło zaprzyjaźnioną szkołę w Willebadessen w Niemczech. Powitali ich: Pan Burmistrz Willebadessen Hans Herman Bluhm, Pan Dyrektor szkoły Heinz Wendler, Pan Kurator Hans Munstermann, Pani Frederike Plumpe oraz Pani Alicja Niepoń. W czasie tej wizyty nauczyciele odwiedzili szkołę w Peckelsheim i Willebadessen i poznali system edukacji w Niemczech. Byli również uczestnikami prelekcji nt. "Edukacji włączającej w Niemczech". Nauczyciele odwiedzili także ratusz w Peckelsheim w którym urzęduje Pan Burmistrz Willebadessen Hans Herman Bluhm oraz firmę INTEG w Bad Driburg, która zatrudnia osoby niepełnosprawne. Podczas wizyty w wolnym czasie nauczyciele mieli okazję zwiedzić miasto Warburg, Paderborn, Hoxter i zamek Corvey oraz odbyć rejs statkiem na rzece Weser. Była to już kolejna wizyta nauczycieli naszego Ośrodka w Niemczech. Cały pobyt w Niemczech upłynął w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.Oddaj swój głos - Budżet obywatelski 2016
29.08.2015, 16:24
W dniach od 25.08 do 13.09 rozpoczęło się głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Przemyśla. Jednym ze zgłoszonych projektów jest projekt naszego Ośrodka: BO9 - Nowoczesna baza sportowa – integracją społeczności SOSW Nr 1 ze środowiskiem lokalnym.
Serdecznie zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz projekt. Szczegółowe informacje nt naszego projektu znajdą Państwo tutaj. Głosy można oddawać tutaj

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
29.08.2015, 16:16
W dniu 01.09.2015 r. po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku, rozpocznie się nowy rok szkolny 2015/2016.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów ze Szkoły Podstawowej odbędzie się o godz. 8.15, dla uczniów z Gimnazjum, ZSZ, SSPdP o godz. 8.30, a dla uczniów z ul. Dworskiego 104 o godz. ...
Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, życzymy samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów.

Wystawa prac naszych uczniów
01.07.2015, 18:35
Uczniowie naszego Ośrodka pod kierunkiem Pani Renaty Torby wykonali prace, które znalazły się w "Stalowej Galerii" w Stalowej Woli. Tytuł wystawy to: "Kontakt dziecka ze sztuką kształtuje jego wrażliwość odczuwania piękna".
Autorami prac są:
Justyna Lis, Adam Stysło, Agnieszka Łoza, Jakub Jedynak, Andrzej Dec, Jakub Błahut, Damian Pustelnik, Krystyna Kurowska, Justyna Żołyńska, Lucyna Pryjda, Aneta Tuzel, Paweł Łakomski, Kamil Żołyński , Kamila Puchalska, Aneta Puchalska, Maciej Smolak, Justyna Kruk, Paulina Lignowska, Łukasz Siwy, Bartek Lach, Maciej Maciak, Joanna Surdek, Kazimierz Galiczyński .
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
29.06.2015, 12:21
W dniu 26 czerwca zakończył się rok szkolny 2014/2015. Wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom życzymy udanych wakacji i przyjemnego odpoczynku.
Przegląd „WSZYSCY RAZEM”
25.06.2015, 16:18
20 maja 2015 roku nasz Ośrodek zorganizował XI Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Wszyscy Razem” w Sali widowiskowej w Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. W tym roku w Przeglądzie wzięły udział placówki:
- Przedszkole Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu,
- Przedszkole Montessori w Przemyślu,
- Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych START w Przemyślu,
-Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Walki z Kalectwem w Korytnikach,
- Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Walki z Kalectwem w Przemyślu,
- wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu (z oddziałów przedszkolnych, szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły zawodowej oraz przysposabiającej do pracy).
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. W organizacji Przeglądu pomagali wolontariusze – uczniowie Gimnazjum w Medyce. Głównym sponsorem imprezy była Firma GPS.PL. Wszystkim bardzo dziękujemy!.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Przeglądu i pozostałych wydarzeń, które odbyły się w Szkole Podstawowej.

Dzień otwarty
10.05.2015, 12:20
16 kwietnia 2015 roku odbył się w naszej Szkole "Dzień otwarty". W tym dniu odwiedziło nas wielu gości, m.in. przedszkolaki z Przedszkola Nr 11 z oddziałami integracyjnymi. Razem bawiliśmy się przy muzyce. Wspólnie wykonaliśmy obrazy techniką origami z koła nt. "Wiosna". Po pracy wszyscy częstowali się pysznymi ciasteczkami upieczonymi przez uczniów naszej Szkoły Zawodowej. Spotkanie zakończyło się zabawami z chustą animacyjną. Były to na prawdę miłe odwiedziny!

DZIEŃ OTWARTY 2015
13.04.2015, 18:25


Wesołych Świąt Wielkiej Nocy
31.03.2015, 19:40

Sportowcy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu przebywali w Pałacu Prezydenckim i Sejmie RP
22.03.2015, 19:21
18 marca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie zorganizowane zostały obchody z okazji 30-lecia Olimpiad Specjalnych Polska. Gospodarzem gali była Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska. Wśród licznych zaproszonych gości znalazła się również reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Gladiator działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 1 w Przemyślu / trenerzy – Tomasz Bandrowicz i Piotr Pająk; zawodnicy – Gabriela Huk, Kamila Guziec, Barbara Wojdyła, Krzysztof Czajka, Maciej Maciak, Wiktor Kisiel/, których zawodnicy od lat, z ogromnymi sukcesami, startują w zawodach sportowych Olimpiad Specjalnych.
Podczas uroczystości mieliśmy okazję osobiście spotkać wiele znakomitości, Ambasadorów Olimpiad Specjalnych Kinga Baranowska, Piotr Adamczyk, Cezary Pazura, Roman Kosecki, Michał Olszański, osób na co dzień wspierających sport osób z niepełnosprawnością intelektualną. Bardzo znaczącym wydarzeniem podczas uroczystości było podpisanie przez Panią Prezydentową deklaracji poparcia dla działalności sportowców z niepełnosprawnością intelektualną.
Po zakończeniu obchodów w Pałacu Prezydenckim zaproszeni zostaliśmy przez Pana Marka Rząsę, posła na Sejm RP, na ulicę Wiejską. Razem z naszymi przyjaciółmi, zawodnikami i trenerami Olimpiad Specjalnych Podkarpackie mieliśmy przyjemność zwiedzić Parlament. Serdeczne podziękowania dla Pana Marka Rząsy za gościnność i poświęcony czas.
Nasz wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Pana Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla, dzięki któremu Urząd Miejski w pełni pokrył koszty przejazdu reprezentacji UKS Gladiator na uroczystości w Warszawie. Serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


<< 2 z 13 >>

Powered by PsNews


Copyright © Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu
Strona zoptymalizowana do rozdzielczości 1024*768 pikseli oraz przeglądrki Internet Explorer 6.0 i wyższej.