Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu


GIGANT JAJO zwycięskie!
14.04.2014, 16:58
13 kwietnia w niedzielę o godz.16.00 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na "GIGANT JAJO". W wyniku głosowania, nasz Ośrodek wraz ze Świetlicą Socjoterapeutyczną "Perspektywa" zdobyli najwięcej głosów i zajęli I miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy bon o wartości 3000 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas swoje głosy.


IV Wojewódzki Konkurs Matematyczny
11.04.2014, 18:00
8 kwietnia 2014 roku już po raz czwarty nasz Ośrodek gościł w swoich progach uczniów na IV Wojewódzkim Konkursie Matematycznym. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla, który ufundował nagrody oraz Kuratora Podkarpackiego. Patronat medialny nad konkursem sprawuje Gazeta Przemyska. W konkursie wzięło udział 28 uczniów, w tym 16 z gimnazjum i 12 z Zasadniczej Szkoły Zawodowej z województwa podkarpackiego. Uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań w czasie 60 minut. Komisja konkursowa w składzie E. Kania, M. Magdziak, B. Kozdra wyłoniła laureatów. Najlepszym w kategorii gimnazjum okazał się uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Krośnie, zaś w kategorii Zasadnicza Szkoła Zawodowa uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu. Uczniowie w czasie prac komisji poznawali historię Przemyśla oraz wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek.
Za pomoc w organizacji konkursu w szczególny sposób chciałabym podziękować panu M. Magdziakowi i pani Beacie Kozdra oraz paniom Agnieszce Frydlewicz - Kłusek i Katarzynie Obłoczyńskiej bez których wsparcia takie przedsięwzięcie byłoby bardzo trudne.
Tego typu konkursy są bardzo ważnym elementem w trudnej drodze wychowawczej
i edukacyjnej młodego człowieka. Uczą, że praca nad sobą może przynieść wymierne efekty
i korzyści. Zdrowa chęć rywalizacji wpływa motywująco na sam proces uczenia się. Nagrody, zdobyte miejsca są wyróżnieniem, które stają się przykładem dla innych. Uczniowie mają poczucie własnej wartości. Kształtowanie osobowości młodzieży poprzez udział
w konkursach to duże wyzwanie dla nauczycieli, ale sukcesy młodych ludzi, ich uśmiech przywracają wiarę we własne możliwości, dają satysfakcję z własnej pracy i rekompensują wysiłek włożony w przezwyciężanie trudności. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć.
Organizator: E. Kania

Gigant Jajo - głosowanie!
02.04.2014, 19:58
W dniu 30 marca 2014r. w Galerii Sanowa uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w konkursie - "GIGANT JAJA" ozdabiamy i nagrody wygrywamy. Uczniowie przez 3 godziny ozdabiali 1,5 metrowe styropianowe pisanki, które można oglądać w Galerii Sanowa i oddać swój głos na najpiękniejszą pisankę. W konkursie brało udział 10 szkół podstawowych i placówki opiekuńczo-wychowawcze zaproszone przez organizatora.
Poniżej prezentujemy jajko wykonane przez naszych uczniów.


Rozliczenie PIT
27.03.2014, 16:35
Wspólnie z Urzędem Skarbowym w Przemyślu, SOSW Nr 1 w Przemyślu informuje o możliwości rozliczenia pitów przez internet.Pamiętaj, że 1% podatku dochodowego od osób fizycznych możesz przekazać na TWK (KRS:0000020967) lub TPD Oddziały Przedszkolne (KRS:0000114345).

DZIEŃ OTWARTY
14.03.2014, 20:45


Wesołych Świąt!
18.12.2013, 18:06XII Podkarpacki Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych
10.12.2013, 19:13
W dniu 4 grudnia 2013 r. w Kolbuszowej Dolnej odbył się XII Podkarpacki Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Zawody zgromadziły na krytej pływalni „FREGATA” zawodniczki
i zawodników z 15 placówek i ośrodków kształcenia specjalnego naszego województwa
w tym:
• Kolbuszowa Dolna,
• Tarnobrzeg,
• Rudnik nad Sanem,
• Stalowa Wola,
• Jarosław,
• Rzeszów,
• Mielec,
• Krosno,
• Lesko,
• Mrowla,
• Strzyżów,
• Leżajsk
• Przemyśl.
Nasza szkoła reprezentowana była przez: Gabriela Huk, Kamila Guziec, Piotr Wojdyła, Wiktor Kisiel, Krzysztof Czajka, Łukasz Zaleski oraz Mateusz Fejdasz uczeń Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu. Uczniowie na co dzień regularnie trenują w sekcji pływackiej SOSW nr 1 w Przemyślu pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego Sabiny Pakosz, Magdaleny Tymczyszyn i Piotra Pająk.
Zawody przeprowadzono według oficjalnych przepisów Olimpiad Specjalnych. Zawodniczki i zawodnicy podzieleni zostali na grupy sprawnościowe i po uroczystym otwarciu imprezy przystąpili do bezpośredniej rywalizacji sportowej. Przebieg tych zmagań był niezwykle emocjonujący trzymając wszystkich zgromadzonych gości, rodziców i trenerów do końca w napięciu. Występy naszych podopiecznych okazały się ogromnym sukcesem zarówno tym sportowym jak również wychowawczym. Wśród uczestników zawodów panowała wspaniała atmosfera. Zawodnicy z Przemyśla pokazali ogromne serce, zaangażowanie, wolę walki
i poświecenie. Rywalizując przy gorącym dopingu swoich kolegów i koleżanek, wspierani przez towarzyszących nam rodziców wznieśli się na wyżyny, niejednokrotnie poprawiając życiowe rekordy. Taka postawa zasługuje na ogromne słowa uznania i pełen szacunek. Swoją rywalizację sportową zakończyli na:
• Gabriela Huk – I miejsce 15 m chód po dnie
• Kamila Guziec – I miejsce 15 m pływanie ze sprzętem
• Łukasz Zaleski – I miejsce 15 m chód po dnie
• Wiktor Kisiel – III miejsce 15 m pływanie bez asysty
• Piotr Wojdyła – I miejsce 15 m pływanie bez asysty
• Krzysztof Czajka – IV miejsce 15 m pływanie ze sprzętem
• Mateusz Fejdasz – II miejsce 15 m pływanie bez asysty
Serdecznie Gratulujemy!!!
Po raz kolejny zmagania naszych młodych sportowców bezpośrednio wspierane były przez rodziców, którzy towarzyszyli nam podczas mityngu… za ten gorący i głośny doping ... Hip Hip Hurra !!!
Opiekunem wyjazdu był Piotr Pająk.
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć.

V Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Unihokeja
10.12.2013, 19:10
28 listopada 2013 r. w SOSW nr 1 odbyły się V Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Unihokeja. Organizatorem imprezy i fundatorem nagród, upominków był Uczniowski Klub Sportowy „Gladiator”. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywki sportowej czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Płocica, Joanna Bryzek, Magdalena Tymczyszyn, Tadeusz Marciniec i Piotr Pająk. Do zawodów przystąpiło 8 drużyn w składach:
1. „Bizony” – Piotr Wojdyła, Łukasz Zaleski, Michał Spławiński;
2. „Gladiatorzy” – Wiktor Kisiel, Gracjan Kiełt, Wojciech Rumian;
3. „Czarne Konie” – Kamil Koper, Paweł Najda, Damian Pustelnik, Grzegorz Marciniec;
4. „GDK” – Kamil Foremski, Paweł Markowski, Andrzej Łacina;
5. „Lwice” – Beata Wojdyła, Klaudia Czubska, Justyna Lis;
6. „MKS Polonia” – Angelo Malinowski, Dominik Repich, Eryk Leszczyński, Marek Jędruch;
7. „Dzikie Węże” – Paweł Łączkowski, Konrad Malinowski, Andrzej Dec;
8. „Mocarze” – Kacper Olszowy, Antoni Barszczak, Adrian Paryna, Klaudiusz Stachura.

Po uroczystym otwarciu zawodów przez Pana Dyrektora Wojciecha Rewera, prezentacji drużyn, uczniowie przeprowadzili wspólną rozgrzewkę, po której przystąpiono do gry. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja sportowa przebiegała w duchu fair-play. Wspaniała atmosfera zawodów, głośny i gorący doping dodawał skrzydeł uczestnikom turnieju pozwalając im wznieść się na wyżyny własnych możliwości
i umiejętności. Tegoroczne mistrzostwa charakteryzowały się wysokim poziomem sportowym. Wyniki wielu meczy niejednokrotnie rozstrzygały się w ostatnich akcjach,
a o ich zwycięstwie decydowała dyspozycja dnia poszczególnych zawodników. Po rozegraniu 28 spotkań, wielkich emocjach im towarzyszącym, poznaliśmy najlepszą drużynę unihokeja w roku 2013. Zwycięzcami została ekipa „Dzikie Węże” w składzie Paweł Łączkowski, Konrad Malinowski, Andrzej Dec. GRATULUJEMY!!!
Końcowa tabela rozgrywki przedstawia się następująco:
1. „Dzikie Węże”
2. „GDK”
3. „MKS Polonia”
4. „Bizony”
5. „Lwice”
6. „Mocarze”
7. „Czarne Konie”
8. „Gladiatorzy”
Tytuł Króla Strzelców trafił do Angelo Malinowskiego, który z 12 trafieniami zwyciężył w tej kategorii. Tytuł MVP przypadł dla Andrzeja Deca ucznia, który według organizatorów
i sędziów był najwartościowszym zawodnikiem Mistrzostw.
Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!!!
Do zobaczenia za rok!
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć.

Nasz nauczyciel wicemistrzem świata w Jiujutsu
05.12.2013, 19:08
W dniach 23-24 listopada bieżącego roku w Jaworznie odbyły się Mistrzostwa Świata w Sportowym Jiujutsu. Nauczyciel W-F naszego Ośrodka - Tomasz Dańko wielokrotny mistrz polski w sportowym Jiujutsu zdobył wicemistrzostwo świata w drużynie i indywidualnie. W finale ulegając jedynie faworytowi dwukrotnemu mistrzowi świata Nurlanowi Tlembetovem.
Gratulujemy Panu Tomkowi i życzmy dalszych sukcesów sportowych.
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć.

300 tyś. zł dla naszego Ośrodka!
05.12.2013, 16:13
Nasz Ośrodek jako jeden z czterech projektów obywatelskich został wybrany w drodze głosowania obywateli naszego miasta do realizacji w przyszłym roku 2014. Projekt naszego Ośrodka "Bezpieczna, przyjazna szkoła" otrzymał 1217 głosów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za oddane głosy. Więcej informacji na stronie miasta Przemyśla.


<< 2 z 10 >>

Powered by PsNews


Copyright © Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu
Strona zoptymalizowana do rozdzielczości 1024*768 pikseli oraz przeglądrki Internet Explorer 6.0 i wyższej.